Kontaktuppgifter till våra terapeuter på

Lidingö Fysioterapi

IngeBW-800pxl

Inge Forchhammer

Leg fysioterapeut/ergonom

McKenzie Ced Ex, Ortopedisk Manuell Terapi, Idrottsskador, Akupunktur.
Som verksamhetsansvarig för Lidingö Fysioterapi siktar jag mot toppen och satsar på kvalitet. Engagerade medarbetare med hög specialistkompetens. Fräsch och topputrustad klinik. Trivsam miljö som gör att våra patienter och kunder vill komma tillbaka.

Boka tid:
Mail: inge@lidingofysioterapi.se
Telefon: 08-731 66 52
Boka on-line >>

LisselBalance-800

Margareta Lissel

Leg. fysioterapeut

Idrottslärare GIH, Högre examen i Orthopaedic Medicine International (OMI), Akupunktur

Boka tid:
Mail: margareta@lidingofysioterapi.se
Telefon: 08-731 66 53
Boka on-line >>

MagdaNyBw-800

Magdalena Rosengren

Leg fysioterapeut/ergonom

Ortopedisk Manuell Terapi, McKenzie, Idrottsskador, Akupunktur.

Boka tid:
Mail: magdalena@lidingofysioterapi.se
Mobil: 072-857 03 08
Boka on-line >>

RichardinBush-800pxl

Richard Danell

Leg fysioterapeut/ergonom

Specialist Ortopedisk Manuell Terapi (OMT), OMT steg III, Idrottsskador, Akupunktur.

Boka tid:
Mail: richard@lidingofysioterapi.se
Mobil: 072-857 03 13
Boka on-line >>

MalinNYBw-800

Malin Bergström

Leg. sjukgymnast

Specialist inom idrottsmedicin och fysisk aktivitet. Neurac steg 2, Idrottsskador, Akupunktur.

Boka tid:
Mail: malin@lidingofysioterapi.se
Mobil: 072-857 03 12
Boka on-line >>

800-UlrikaSoft

Ulrika Thoors

Leg fysioterapeut

Boka tid:
Mail: ulrika@lidingofysioterapi.se
Telefon: 08-731 66 57
Mobil: 072-857 03 14
Boka on-line >>

Kontakt kliniken

Öppettider

Mån-tors 07.30 – 17.30
Fre 07.30 -16.30

Gymmet har öppet mån-tors 07.30-17.30,
fredagar till 16.30

Nu tackar vi för oss

Lidingö Fysioterapi upphör med sin verksamhet 2023-01-01.

Vi vill tacka alla fantastiska patienter, gymmotionärer och samarbetspartners för hela 16 härliga år på kliniken i Torsvik, Lidingö. Kliniken stänger i Torsvik, men Inge Forchhammer fysioterapeut, Magdalena Rosengren fysioterapeut och Margareta Lissel fysioterapeut kommer framöver att vara verksamma på Lidingö Ortopedmedicinska Team, Lidingö.
Välkommen att boka tid hos oss där.

Hela gänget på Lidingö Fysioterapi i Torsvik tackar nu för sig, men vill passa på att önska alla en God Jul & Ett Gott Nytt 2023!

Inge Forchhamer, verksamhetschef Lidingö Fysioterapi